Dodane dnia: 16 lutego, 2020 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Marketing Twojej firmy wymaga determinacji, inspiracji i wiedzy.

Pierwszym krokiem do stworzenia skutecznej kampanii e-mail marketingowej będzie zebranie informacji, a ten artykuł jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie.Czytaj dalej, aby uzyskać najlepsze wskazówki i triki, które liderzy branży skutecznie wykorzystują obecnie we własnych kampaniach, prowadząc do wielkiego sukcesu.Jeśli chcesz, aby Twoje wiadomości e-mail marketingowe odniosły sukces, upewnij się, że masz uprawnienia do ich wysyłania. Jeśli nie masz pozwolenia od swoich odbiorców, potencjalne konsekwencje mogą sięgać od dodania do filtrów antyspamowych aż do umieszczenia na czarnej liście przez samych dostawców usług internetowych.Wysyłaj wiadomości tylko do tych, których znasz i tych, którzy się zarejestrowali. Odbiorcy korespondencji, którzy nie są zaznajomieni z Tobą lub Twoim produktem, mogą zostać potraktowani jako spam. Ludzie będą się zastanawiać, czy jesteś kimś, kogo znają, czy nawet im zależy! Może to spowodować, że usuną Twoje e-maile i zmarnują Twój czas.Upewnij się, że masz pozwolenie od klientów lub potencjalnych klientów przed wysłaniem e-maili. Jeśli ludzie nie chcą otrzymywać od Ciebie wiadomości e-mail, mogą oznaczać je jako spam, a nawet całkowicie Cię ignorować. Istnieje nawet szansa, że ​​Twoja usługa poczty e-mail może wyrzucić Cię z ich systemu.Im łatwiej jest zapisać się do biuletynu e-mail, tym więcej będziesz mieć subskrybentów. Jeśli masz sklep stacjonarny, poproś klientów o podanie ich adresu e-mail podczas dokonywania zakupu. Jeśli sprzedajesz na stronie internetowej, poproś ich o adres, gdy będą gotowi do kasy.Pozwól swoim czytelnikom wybrać układ treści. Wszelkie wiadomości zawierające obrazy, grafikę i JavaScript mogą zostać zjedzone przez filtry programowe i nigdy nie będą widoczne dla ludzkich oczu. Wyślij podstawowy tekst lub format tekstu sformatowanego, w tym link do Twojej witryny oraz opcję wersji HTML dla tych, którzy tego chcą.Dołącz link na dole każdego e-maila marketingowego, który pozwoli ludziom łatwo zrezygnować z subskrypcji. Docieranie do klientów przez e-mail: kilka wskazówek

Jeśli ktoś nie chce otrzymywać Twoich wiadomości, udostępnienie mu prostego sposobu na anulowanie subskrypcji jest lepsze niż wylądowanie w folderze ze spamem.

Pomoże to również chronić Twoją reputację jako firmy, która szanuje swoich klientów.Korzystaj z narzędzi do mierzenia sukcesu Twojej kampanii e-mail marketingowej. Powinieneś dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o tym, ile razy czytane są Twoje e-maile, czy czytane są Twoje wiersze tematu, które artykuły piszesz są czytane itp. Korzystanie z takich informacji może pomóc w przyszłym sukcesie Twojej kampanii, ponieważ będziesz wiedział co działa, a co nie.Przyciągnij uwagę czytelników odpowiednim tematem. Możesz chcieć zobaczyć od 30 do 50 znaków i stworzyć poczucie pilności. Wiersz tematu powinien wskazywać, czego czytelnik może się spodziewać po otwarciu wiadomości e-mail. Włączenie atrakcyjnej zachęty zwiększy zainteresowanie odbiorców.Skoncentruj się na jednej wiadomości w wysyłanym e-mailu. Nie próbuj upychać całej masy tematów w jednym e-mailu. Zbyt duża ilość informacji może spowodować, że odbiorca nie przeczyta wszystkiego uważnie i może po prostu odrzucić wiadomość. W e-mailu umieść pouczający4 temat i sedno tematu, aby zachęcić ich do przeczytania.Poinformuj klientów, jak dodać swój adres e-mail do „listy bezpiecznych nadawców”. Wiele osób nie wie, jak zapobiec wysyłaniu niektórych wiadomości e-mail do ich folderu ze spamem. Poinformuj ich, jak temu zapobiec i zachęć ich do dodania Cię do swojej książki adresowej.Badania pokazują, że najważniejsze są trzy e-maile. Pierwsza zawiera wprowadzenie i zaproszenie do zarejestrowania się i wyrażenia zgody na otrzymywanie dalszej komunikacji. Druga przedstawia klientowi konkretne oczekiwania, takie jak kupony, oferty rabatowe czy newslettery. Trzeci e-mail spełniłby te oczekiwania w postaci rabatów i innych zachęt.Teraz, gdy wiesz, co robią eksperci, aby tworzyć kampanie e-mail marketingowe, które pomagają im w osiąganiu ich celów, możesz zaangażować się we własne projekty związane z obecnością w Internecie. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć swoje konta w mediach społecznościowych, czy sklep, wszystkie marzenia będą możliwe do zrealizowania teraz, gdy wiesz, co robisz!