Dodane dnia: 15 lutego, 2023 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Wybierając płytki do kuchni czy też łazienki należy brać pod uwagę wiele ważnych czynników.

Płytki powinny być praktyczne oraz trwałe, charakteryzować się odpowiednimi parametrami w zależności od pomieszczenia, w których będziemy je wykorzystywać. Należy zwracać uwagę na rozmiar, dzięki czemu lepiej dopasujemy ilość płytek, możemy wybierać różne kształty, płytki kwadratowe, prostokątne czy też o bardziej nietypowych kształtach, przykładowo płytki heksagonalne.

Płytki podłogowe w dużym formacie

Gresowe płytki podłogowe 80×80 cm

Obecnie coraz częściej wybieramy większe rozmiary płytek, mogą posiadać one wymiary 80×80 cm czy też 120×120 cm. Tego typu płytki posiada w ofercie duża liczba producentów, możemy dobrać kolorystykę, rodzaj powierzchni. Dostępne są zarówno płytki błyszczące, może być to gres szkliwiony, jak również płytki matowe w różnych kolorach. Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się płytki imitujące kamień, może być to styl marmuru lub też granitu, płytki w odcieniach jasnych, jak również bardziej wyraziste kolory. Duże płytki podłogowe 80×80 cm bardzo dobrze prezentują się na dużych powierzchniach, możemy ułożyć je również w salonie, znajdziemy je w urzędach, w wielu firmach. Duże płytki pozwalają na stworzenie jednolitej powierzchni, jeżeli wybierzemy dodatkowo modele rektyfikowane, czyli posiadające przycięte brzegi, można układać je bardzo blisko siebie, wąska fuga sprawi, że efekt będzie bardzo dobry.

W przypadku podłóg najczęściej wybierany jest gres, jest to płytka charakteryzująca się dużą trwałością, w przypadku łazienki możemy wybrać gresowe płytki podłogowe o dużych rozmiarach, dodatkowo mogą posiadać warstwę szkliwa, co zabezpieczy je przed działaniem wody. Gres zdaje egzamin również na zewnątrz, jest to płytka odporna na wysoki amplitudy temperatur oraz na mróz. Dlatego możemy wyłożyć nimi balkon, taras, różne powierzchnie także w ogrodzie czy też obłożyć nimi elewację budynku. W przypadku podłóg płytki powinny posiadać właściwości antypoślizgowe, zwłaszcza jeżeli wybieramy płytki łazienkowe, jak również muszą być odporne na ścieranie, zwłaszcza w pomieszczeniach częściej użytkowanych, takich jak przedpokój.

Płytki w dużych formatach 80×80 cm, 100×100 cm czy też 120×120 cm możemy zakupić w sklepie https://kaflando.pl. Znajdziemy wiele modeli, najczęściej będą to płytki gresowe, które wykorzystamy na podłodze oraz na ścianie. Dostępne są często również wersje prostokątne, przykładowo w rozmiarach 60×120 cm czy też 40×80 cm, które pozwolą na lepsze dopasowanie ilości płytek do danego pomieszczenia.