Dodane dnia: 27 marca, 2022 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Worki w odkurzaczach odpowiedzialne są nie tylko za usuwanie zanieczyszczeń, ale także mogą bardzo skutecznie filtrować powietrze.

Obecnie stosowane są coraz częściej worki syntetyczne, które posiadają trzy lub też cztery warstwy włókienne, które mogą zatrzymać bardzo wiele zanieczyszczeń, przykładowo będą to alergeny. Dlatego osoby, które są uczulone na kurz, powinny wybrać się worki wysokiej jakości, dzięki temu powietrze, które będzie dostawało się z odkurzacza, będzie odpowiednio oczyszczone. Oczywiście ważną funkcję w oczyszczaniu powietrza w naszym odkurzaczu odgrywa także filtr HEPA, który wraz z workiem będzie pozwalał na wyeliminowanie cząsteczek pyłu, roztoczy oraz pleśni.

Dlaczego warto korzystać z wysokiej jakości worków do odkurzaczy?

Najlepsze worki dla alergików

Dywan oraz podłoga to miejsce, gdzie może znajdować się wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, które mogą wpływać negatywnie na nasze zdrowie. W przypadku jeżeli wykorzystujemy niewłaściwe filtry, wówczas odkurzacz mógłby wzbijać w powietrze pyły, dodatkowo działając niekorzystnie na powietrze, którym oddychamy w domu. Dlatego warto sprawdzić, jaki rodzaj worków i filtra wykorzystujemy na co dzień. Możemy wybrać worki papierowe, które jednak nie są najlepszym sposobem na zatrzymanie alergenów, dlatego stosuje się worki materiałowe, które bardzo dobrze filtrują zanieczyszczenia.

Zaletą worka syntetycznego jest także możliwość zwiększenia swojej pojemności, worek będzie dostosowywał się do kształtu oraz wielkości komory w naszym odkurzaczu. Worki papierowe są zazwyczaj sztywne, dlatego będą zazwyczaj mniej pojemne niż worki syntetyczne. Dodatkowo warto pamiętać, iż worek papierowy może ulec rozerwaniu, jest mniej odporny na wilgoć. Worki syntetyczne wysokiej jakości mogą być odporne na wilgoć, zatrzymywać zapachy z pomocą aktywnego cynku, który niekiedy dodawany jest jako składnik włókien syntetycznych.

Jeżeli kupujemy nowe worki do naszego odkurzacza, warto sprawdzić oznaczenia na workach, które posiadaliśmy do tej pory. Worki mogą różnić się pod wieloma względami wielkością, kształtem, a także rodzajem mocowania oraz uchwytu. Dlatego powinniśmy dobrać je do naszego modelu odkurzacza. Dostępnych jest oczywiście wiele różnych worków, także worki do odkurzacza Moulinex, różnych odmian oraz typów odkurzaczy. Dzięki temu będziemy mogli wybrać worek, który będzie pasował do naszej komory.