Dodane dnia: 11 lipca, 2022 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Stworzenie unikalnych aranżacji łazienki czy też w kuchni często opiera się na wybraniu właściwych płytek, które będą wyróżniały się spośród innych dostępnych na rynku.

Najczęściej wybieramy płytki jasne lub też szare, uniwersalne, które łatwo dopasujemy do innych płytek. Jednak jeżeli poszukujemy czegoś wyjątkowego, warto wybrać płytki wielokolorowe czy też mozaikowe.

Płytki mozaikowe w stylu Art Deco

Małe płytki gresowe w ciekawych kolorach

Można wybrać płytki patchworkowe posiadające wzory multikolorowe, które mogą nawiązywać do stylu Art Deco. Z pewnością odważne wzornictwo oraz kolory mogą być ciekawym uzupełnieniem płytek jednolitych czy też imitujących kamień. Dobrym przykładem są płytki w Egen Nikea Multicolor, są to stosunkowo małe płytki o wymiarach 20 x 20 cm, które możemy wykorzystać jako dodatek do innych płytek stosowanych na naszych podłogach czy też ścianach. Seria Nikea Multicolor to płytki w różnych wzorach, w różnych kolorach, przeważa w nich biel, poszczególne ornamenty mogą posiadać kolor niebieski, czerwony, brąz, dzięki temu możemy dopasować je do wielu wnętrz. Bardzo dobrze sprawdzają się przykładowo w kuchni na ścianie, pomiędzy szafkami meblowymi. Jest to płytka nawiązujące do stylistyki orientalnej, inspirowana także latami 20-tymi.

Płytki tego typu są obecnie bardzo modne, możemy wykorzystać je w połączeniu z innymi małymi płytkami lub też stworzyć bardzo ciekawe mozaiki, wykorzystując większe płytki. Możemy łączyć je tak że po 3 sztuki, tworzyć kolorowe kwadraty o szerokości 60 x 60 cm, które dopasują się wielkością do innych standardowych płytek. Jest to płytka gresowa, mrozoodporna, zatem sprawdzi się na zewnątrz, jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Płytki mozaikowe mogą ożywić pomieszczenie, pasują do płytek w różnych kolorach, to jest możliwość łatwego dopasowania. Są to płytki w wymiarach 20 cm, zatem możemy uzupełnić nimi przestrzeń, jaka pozostanie po wykorzystaniu większych płytek, jeżeli nie chcemy ich docinać.

Płytki Egen Nikea Multicolor możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/NIKEA/7588, w jednej paczce znajduje się 25 sztuk płytek, jest to gres szkliwiony o powierzchni matowej, gatunek pierwszy.