Dodane dnia: 12 października, 2022 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Kazimierz Dolny nad Wisłą jest typowo turystyczną miejscowością, która znana jest z pięknych renesansowych zabudowań, małych uliczek, kawiarenek oraz świetnych restauracji.

Kazimierz Dolny kojarzymy także z kogutem, który jest symbolem miasteczka. Jak Kazimierz Dolny to oczywiście Mały Rynek, studnia, renesansowe kamienice. W Kazimierzu możemy znaleźć ciszę, spokój, odpocząć w czasie weekendowego wyjazdu.

Z czego słynie Kazimierz Dolny?

Atrakcje turystyczne i noclegi w Kazimierzu nad Wisłą

Kazimierz Dolny nad Wisłą posiadał prawa miejskie już w XIV wieku, wówczas wybudowano tu zamek, basztę, która góruje nad całą okolicą, w XVII i XVIII wieku był ważnym punktem handlowym, spławiano Wisłą zboże, powstało tu wiele spichlerzy, z których część zachowała się do dzisiejszych czasów. Miasto to liczne zabytki, kościół, renesansowe kamienice, stare spichlerze. Kazimierz Dolny położony jest nad Wisłą, możemy skorzystać z wielu atrakcji, udać się na rejs po Wiśle, spacerować bulwarem. Osoby, które lubią aktywny wypoczynek, mogą udać się na długą wycieczkę w tutejsze wąwozy, wynająć rowery. W okresie zimowym kilka kilometrów od Kazimierza działa wyciąg narciarski, znajdziemy tu zatem bardzo wiele atrakcji.

W Kazimierzu i okolicach znajdziemy wiele wygodnych pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, możemy wynająć także domek dla całej rodziny. W ośrodku Moje Miejsce Kazimierz znajdziemy 8 domków dwulokalowych, które posiadają zadaszony taras oraz prywatny ogród, dzięki czemu możemy zrelaksować się podczas długich wieczorów. Dostępne jest miejsce na ognisko, grille ogrodowe. Znajdziemy tu wiele atrakcji dla dzieci, jest tu plac zabaw, trampoliny, dorośli mogą skorzystać z boiska do siatkówki plażowej, kortu do tenisa ziemnego czy też boiska dla koszykówki. W okresie letnim dostępny jest basen, można wypożyczyć rowery, udać się na wycieczkę bulwarem nad Wisłą, lub też zobaczyć wyjątkowe wąwozy lessowe.

Każdy turysta znajdzie wygodne miejsce do noclegu odwiedzając kazimierz domki mogą być dobrym pomysłem dla rodziny, większego grona znajomych. Ośrodek znajduje się niedaleko Kazimierza, może być to bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania Nałęczowa, Janowca, Puław. Dzięki temu zyskujemy wiele wygody, znajdziemy tu wiele udogodnień, dzięki czemu możemy liczyć na udany pobyt.