Dodane dnia: 7 lipca, 2020 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Cukrzyca ciążowa jest zwykle stanem przejściowym, który występuje tylko u kobiet w ciąży, ponieważ jej organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, aby zrekompensować potrzeby dziecka.

Ponieważ objawy są zwykle nieobecne lub bardzo łagodne, kobiety w ciąży są rutynowo badane pod kątem nadmiaru cukru we krwi.Dzieci z cukrzycą często mogą czuć się wykluczone lub inne niż ich koledzy z klasy. Musisz przypomnieć dziecku, że każdy jest inny i że jest jak każde dziecko z alergią na orzeszki ziemne lub okulary. Ich cukrzyca to tylko wstrząs w ich życiu, a nie przeszkoda, a pewnego dnia będą silniejszą osobą za ciężką pracę nad utrzymaniem jej na dystans.Diabetycy nigdy nie powinni NIGDY pomijać posiłku! Jeśli planujesz jeść, musisz jeść, w przeciwnym razie leki mogą obniżyć poziom cukru we krwi do tak niskiego poziomu, że zachorujesz. Przynajmniej wypij sok lub mleko i trochę jedzenia, aby twoje ciało otrzymało zastrzyk energii.Diabetycy nie muszą rezygnować z słodyczy tylko ze względu na swój stan. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują przepisy i pomysły na ciasta, ciasteczka i inne słodkie przekąski bez cukru. Sklepy spożywcze i ze zdrową żywnością również mają działy specjalnie zaprojektowane dla słodyczy bez cukru i dla diabetyków.Aby sałatka była jeszcze zdrowsza, dodaj orzechy włoskie! Są źródłem tłuszczów jednonienasyconych. Zwiększają one wrażliwość komórek na insulinę, kontrolując w ten sposób cukrzycę. Świetnie smakują i dodają energii, a jeśli to nie wystarczy, zawierają kwasy omega-3, minerały, witaminy i przeciwutleniacze.Wiele artykułów spożywczych zawiera ten składnik, więc bądź świadomy etykiety. Wskazówki, jak leczyć cukrzycę

Jeśli znajdziesz HFCS na etykiecie, wybierz coś innego.

Może być również oznaczony jako „glukoza/fruktoza”.Oprócz spożywania zdrowej żywności należy również pamiętać o regularnym spożywaniu posiłków. Zamiast jeść duże posiłki dwa lub trzy razy dziennie, jak większość ludzi, jedz mniejsze posiłki rozłożone w ciągu dnia. W ten sposób utrzymasz poziom cukru we krwi na normalnym poziomie i uregulujesz głód.Jeśli masz cukrzycę, ważne jest, aby w swojej diecie uwzględnić pewną ilość węglowodanów. Diety, które nie zawierają węglowodanów lub ich niewielkich ilości mogą spowodować, że diabetyk nie otrzyma witamin i składników odżywczych, których potrzebuje, aby kontrolować objawy cukrzycy.Jeśli rano często jesteś zbyt zmęczony, aby zrobić śniadanie, wymyśl coś, co możesz zrobić, gdy jesteś w połowie snu. Cukrzyca MUSI jeść rano, więc spróbuj czegoś takiego jak koktajl proteinowy lub babeczka z jabłkiem. Do tego nalej sobie wysoką szklankę mleka!Istnieje wiele pomysłów na smaczne przekąski dla diabetyków; wystarczy znaleźć przedmioty, które lubisz. A może jabłko z masłem orzechowym? – dziwne, ale cudowne! Doskonałą alternatywą dla masła orzechowego jest masło migdałowe, które świetnie nadaje się do krakersów bogatych w błonnik, takich jak te z mąki żytniej. Lub stwórz własną mieszankę przekąsek z różnych orzechów i suszonych owoców! Spróbuj winogron i sera feta z octem balsamicznym.Przyjmuj insulinę zgodnie z zaleceniami lekarza. Ogólnie rzecz biorąc, należy przyjmować insulinę nie wcześniej niż 15 minut przed jedzeniem. Szybko działające insuliny działają bardzo dobrze, aby utrzymać poziom cukru we krwi, ale muszą być odpowiednio dozowane dla danej osoby.Jeśli wstępne badanie przesiewowe wykaże wysoki poziom cukru we krwi, lekarz zleca drugie badanie przesiewowe. Ten test sprawdza, jak dobrze insulina metabolizuje spożyty cukier w ciągu trzech godzin. Stan ten można zwykle leczyć za pomocą diety i umiarkowanych ćwiczeń. Mogą wystąpić komplikacje, dlatego kobiety z cukrzycą ciążową są ściśle monitorowane.