Dodane dnia: 4 czerwca, 2021 Dodane przez: Redakcja Comments: 0

Czy masz dość zasłaniania zasłon, ponieważ patrzenie na podwórko cię przygnębia? Podczas gdy wiele osób rezygnuje z kształtowania krajobrazu i po prostu modli się, aby się naprawiło, ta strategia zwykle zawodzi.

Zamiast tego weź swoją kielnię i przygotuj się na renowację swojego podwórka za pomocą kilku prostych pomysłów, takich jak te, które znajdziesz poniżej.Jeśli sadzisz w miejscu o bardzo dużym nachyleniu, upewnij się, że uprawiasz rośliny odporne na suszę. Dzieje się tak, ponieważ są ustawione pod kątem i nie trzymają zbyt dobrze wody. Ponieważ są ustawione pod kątem, będą w stanie uzyskać dostęp do większej ilości światła słonecznego.Aby pomóc opłacić swój projekt, powinieneś podzielić go na różne etapy. Będziesz musiał płacić tylko za jeden etap na raz. Jeśli kształtowanie krajobrazu jest dla Ciebie hobby, nie spiesz się, ponieważ tworzenie krajobrazu jest często fajniejsze niż regularne utrzymywanie go.Jeśli masz dzieci lub chciałbyś mieć miejsce do zabawiania gości, dobrze byłoby zaplanować otwartą przestrzeń w swojej architekturze. Upewnij się, że przydzieliłeś tę przestrzeń przed rozpoczęciem projektu krajobrazu, aby upewnić się, że po zakończeniu będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca.Porozmawiaj z profesjonalistą przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac związanych z kształtowaniem krajobrazu na swoim podwórku. Chociaż nie muszą brać udziału w całym projekcie, zapłacenie z góry niewielkiej kwoty za ich porady może oznaczać różnicę między projektem bezstresowym a tym, który jest najeżony błędami. Ma to kluczowe znaczenie, zwłaszcza jeśli nie jesteś doświadczonym architektem krajobrazu.Nie ma potrzeby zatrudniania drogich architektów krajobrazu lub projektantów, aby mieć atrakcyjne podwórko. Te opcje spowodują tylko, że wydasz ogromne kwoty pieniędzy. Czasami tylko konsultacja z doświadczonym architektem krajobrazu może pomóc we właściwym kierunku.Znajdź alternatywne sposoby na zdobycie materiałów. Możesz po prostu zbierać kamienie na naturalnych terenach lub cegły na placach rozbiórki. Niektóre miasta rozdają darmową ściółkę lub drewno. Zamień swój trawnik w zazdrość sąsiedztwa

Powinieneś także porozmawiać z sąsiadami i dowiedzieć się, czy mają jakieś dodatkowe zapasy, które sprzedaliby ci po obniżonej cenie.Dobrze jest zostawiać ścinki trawy na trawniku podczas koszenia.

Oszczędza to potrzebę nawożenia trawnika, ponieważ ścinki trawy dodają składniki odżywcze, gdy się rozkładają.Ilekroć zajmujesz się kształtowaniem krajobrazu, ważne jest, aby uwzględnić w swoim krajobrazie rzeczy inne niż rośliny. Rzeczy takie jak kamienie dekoracyjne, kąpiele dla ptaków i oświetlenie mogą naprawdę poprawić wygląd twojego krajobrazu. Upewnij się, że nie zapełniasz swojej przestrzeni, dodając wiele dodatków.Zaplanuj przed rozpoczęciem zakupów. Ważne jest, aby wiedzieć, w co się pakujesz. Zanim wybierzesz się na zakupy, zrób plan dla siebie. Określ dokładnie, co robisz, jakie będą koszty i jaki będzie poziom umiejętności. Nierozsądnie byłoby zacząć po prostu zajmować się kształtowaniem krajobrazu bez jakiegoś planu. Możesz łatwo stracić dużo czasu i pieniędzy.Rozmawiaj często z sąsiadami i przyjaciółmi o swoich planach zagospodarowania terenu. Mogą również chcieć pracować na swoich podwórkach, a ty możesz być w stanie razem wypożyczyć takie rzeczy, jak rębaki lub rumpelki. Dzieląc się tym sprzętem, wszyscy zaoszczędzicie pieniądze i będziecie mogli wykonać swoją pracę.Teraz, gdy wiesz, jak inni rozwiązują swoje dylematy na podwórku, będziesz gotowy do rozwiązania swoich w mgnieniu oka. Wystarczy kilka prostych kroków, aby naprawdę naprawić problemy i stworzyć nowe, lepiej wyglądające elementy, abyś mógł codziennie wyglądać przez okno i uśmiechać się. Upewnij się, że masz dziś czas, aby jutro cieszyć się swoim podwórkiem.